Project Category: Hizmetler

Hizmetler
gebelik-takibi
Project

Gebelik Takibi

Ailenin istek ve beklentileri doğrultusun da gebelik öncesi kontroller ve süreç planlaması yapılır, gebelik süresince kontroller, tetkik, tanı ve doğru tedavi uygulanır süreç anne adayıyla beraber yönetilir.

Normal ve Sezaryen Doğum
Project

Normal ve Sezaryen Doğum

Anne adayının gebelik durum değerlendirmesinin ve tercihinin belirleyici olduğu doğum eylem yöntemleridir. Sezeryan anestezi altında gerçekleştirilir.

Laparoskopik Cerrahi
Project

Laparoskopik Cerrahi

Bir çok kadın hastalıklarının tedavisinde kullanılan, açılan küçük kesiler ve kameralı görüntüleme ile yapılan kapalı cerrahi yöntemdir. Hasta konforu ve iyileşme süresinin kısa olması nedeniyle tercih edilir.

Kanser Tarama Testleri
Project

Kanser Tarama Testleri

Pap smear: Rahim ağzı kanserinin taramasında kullanılır. Yumuşak bir fırça yardımıyla rahim ağzından alınan sürüntü patolog tarafından mikroskop altında incelenir.

İnfertilite / Gebelik İstemi.
Project

İnfertilite – Gebelik İstemi

1 yıllık düzenli cinsel ilişkiye rağmen gebelik elde edemeyen çiftlere ayrıntılı tetkiklerin yapılması ve uygun tedavi yönteminin seçilmesi ; gereklilik halinde yardımla üreme tekniklerine ( tüp bebek ) başvurulur.

menopoz-tedavisi-bursa
Project

Menopoz

Adet kanamalarının kesildiği dönem olan menopozda yıllık jinekolojik muayene, rahim ağzı ve meme kanseri taraması yapılmaktadır.

Endometriozis
Project

Endometriozis

Çikolata kisti olan endometriozis de adet sancısı, kronikleşmiş alt karın ağrısı ve infertilite şikayetleri olur. Kişiye özel medikal tedavi yada ameliyat programı oluşturulur

Polikistik Over Sendromu
Project

Polikistik Over Sendromu

Adet düzensizliği ve tüylenme gibi şikayetleri içeren pkos ‘ta uygun tedavi, davranış değişiklikleri ve tanısal testler uygulanır.

Kontrasepsiyon (Korunma Yöntemleri)
Project

Kontrasepsiyon (Korunma Yöntemleri)

Gebelikten korunma amacıyla uygulanan dogum kontrol yöntemleri, ilaç- iğne- rahim içi araç ve bariyer yöntemleri olup, eşler için en uygun yöntemin planlanması yapılır. Bazı testlerden geçirilerek tercih edilen yöntem uygulanır.